Roheaudit kaardistab tööstusettevõtte tootmisprotsessi rohevõimekuse ning koostab teekaardi ringmajandusele üleminekuks prioriteetsed tegevusi, mida toetatakse kuni 200 tuhande euroga.
Roheaudit annab hinnangu ettevõtte rohevõimekusele, mõtestab äritegevuse ringsuse, osundab kitsaskohtadele ning pakub välja võimalikud lahendused. Roheauditi käigus valmib teekaart, millega seatakse kahe aasta arendusprioriteedid.
Ettevõtte rohevõimekuse kaardistust (äristrateegia, juhtimissüsteemid, tootearenduse ja -disainijuhtimise praktikad, mis on vajalikud ringmajanduse põhimõtete kasutuselevõtuks) ja ettepanekuid võimekuse tõstmiseks
Äritegevuse (ärimudel, tootmine, tooted ja teenused) ringsuse ja selle kasvupotentsiaali analüüsi koos ettepanekutega (kliimaneutraalsemate praktikate kasutuselevõtuks ja madala süsinikuga majandusele üleminekuks)
Hinnangut arenduseesmärkide prioriteetsusele, mis on sisend lähteülesande koostamiseks ja tegevus(t)e hinnastamiseks
Arendustegevus(t)e kestust, järjestust ja minimaalselt järgmise 2 aastast tegevuskava
Ei kahjusta oluliselt (DNSH) hinnang prioriteetsetele arendustegevustele
Energexis töötavad mitmete valdkondade spetsialistid – sh soojus, automaatika, keskkond, finants ja juura. Meil on lai kogemustepagas erinevate energia- ja ressursiauditite, arengukavade ja muude analüüside koostamises. Seetõttu saame pakkuda ettevõttele sisulisi lahendusi. Roheteekaardi koostamise käigus tuleb kaardistada väga erineva profiiliga tegevusi, mistõttu saame oma eri valdkonna eksperte kasutades saavutada ettevõttele parima tulemuse. Lisaks saame aidata kogu arendusprotsessi vältel, alates teekaardi loomisest, kuni toetuse taotlemise ja DNSH-ni.
Meie eelis on, et me ei ole ühegi toote või teenuse esindaja – seetõttu saame tagada oma auditeerimisel sõltumatuse ning leida just ettevõttele sobivad lahendused.
Alates 2022. aasta sügisest saavad Eesti äriregistrisse kantud tööstusettevõtted taotleda toetust auditi koostamiseks. Toetuse suurus on kuni 70% auditi maksumusest või maksimaalselt 10 000 eurot.
Samuti on võimalik taotleda toetust roheauditi põhjal koostatud teekaardist tulenevatele arendustegevustele. Arendustegevuste elluviimiseks antakse toetust kuni 70% või maksimaalselt 200 000 eurot. Omafinantseeringu määr on vähemalt 30% olenevalt abi liigist ja ettevõtte asukohast.
Arendustegevuse elluviimise projekt võib kesta kuni 18 kuud, kuid kõik tegevused peavad olema lõpetatud hiljemalt 31.12.2025.
Koolitamine kestliku arengu, ringmajanduse, ringdisaini ja kliimamõju ning selle vähendamise põhimõtete juurutamiseks
Nõustamisteenused
Sertifitseerimine, patendid (nt BREEAM, EPD, LEED jne)
Uue töökoha loomine
Vaata veel
Energia- ja ressursiaudit
Energia- ja ressursiauditiga võimaldame tööstusettevõtetel taotleda kuni 1 miljoni euro suuruseid toetusi energiasäästu ja ressursikasutuse optimeerimiseks.
Suurettevõtele pakume seadusega nõutud 4-aastase intervalliga energiaauditit, mis hõlmab energiakasutuse arengustsenaariumeid, mida kontrollib Tehnilise Järelevalve Amet.
Digitaliseerimise teekaart võimaldab tööstusettevõttel saavutada lisandväärtuse kasvu ning taotleda kuni 300 tuhande euro suuruseid toetusi automatiseerimise ja digitaliseerimise projektidele.
Analüüsime kohalike ettevõtete tegevust, keskendudes nende keskkonnaalasele mõjule ja jätkusuutlikkusele ning uurime investeeringute sotsiaalset ja juhtimisalast mõju, tagades seeläbi nende tegevuste laiemat kasu kõigile huvigruppidele.